fbpx

FIRESTONE 195 65 R15

ROADHAWK

195/65-R15

Тежински индекс: 91

Брзински индекс: H

C

A

71dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Патнички
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 195 / 65 - R15
Тежински индекс: 91
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71