fbpx

FIRESTONE 185 65 R15

MULTISEASON 2

185/65-R15

Тежински индекс: 92

Брзински индекс: T

C

B

71dB

Побарај понуда

Новата генерација целосезонски пневматици на FIRESTONE, MULTISEASON 2, со подобрени карактерискики при сопирање на мокро и суво, како и подобрена издржливост, овозможуваат одлична контрола на возилото без разлика на годишното време.

Категорија: Патнички
Модел: MULTISEASON 2
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 185 / 65 - R15
Тежински индекс: 92
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 71