fbpx

FIRESTONE 185 60 R14

MULTIHAWK 2

185/60-R14

Тежински индекс: 82

Брзински индекс: T

E

C

70dB

Побарај понуда

FIRESTONE MULTIHAWK 2 е удобен, лесен за управување и исклучително тивок пневматик наменет за управување при најразлични услови.

Категорија: Патнички
Модел: MULTIHAWK 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 185 / 60 - R14
Тежински индекс: 82
Брзински индекс: T
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 70