fbpx

FIRESTONE 185 55 R15

MULTISEASON 2

185/55-R15

Тежински индекс: 86

Брзински индекс: H

E

B

71dB

Побарај понуда

Новата генерација целосезонски пневматици на FIRESTONE, MULTISEASON 2, со подобрени карактерискики при сопирање на мокро и суво, како и подобрена издржливост, овозможуваат одлична контрола на возилото без разлика на годишното време.

Категорија: Патнички
Модел: MULTISEASON 2
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 185 / 55 - R15
Тежински индекс: 86
Брзински индекс: H
Потрошувачка: E
Аквапланинг: B
Бучава: 71