fbpx

FIRESTONE 185 55 R14

MULTIHAWK 2

185/55-R14

Тежински индекс: 80

Брзински индекс: H

E

C

69dB

Побарај понуда

FIRESTONE MULTIHAWK 2 е удобен, лесен за управување и исклучително тивок пневматик наменет за управување при најразлични услови.

Категорија: Патнички
Модел: MULTIHAWK 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 185 / 55 - R14
Тежински индекс: 80
Брзински индекс: H
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 69