fbpx

FIRESTONE 175 80 R14

MULTIHAWK 2

175/80-R14

Тежински индекс: 88

Брзински индекс: T

E

C

69dB

Побарај понуда

FIRESTONE MULTIHAWK 2 е удобен, лесен за управување и исклучително тивок пневматик наменет за управување при најразлични услови.

Категорија: Патнички
Модел: MULTIHAWK 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 175 / 80 - R14
Тежински индекс: 88
Брзински индекс: T
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 69