fbpx

FIRESTONE 175 70 R13

MULTIHAWK 2

175/70-R13

Тежински индекс: 82

Брзински индекс: T

E

C

69dB

Побарај понуда

FIRESTONE MULTIHAWK 2 е удобен, лесен за управување и исклучително тивок пневматик наменет за управување при најразлични услови.

Категорија: Патнички
Модел: MULTIHAWK 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 175 / 70 - R13
Тежински индекс: 82
Брзински индекс: T
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 69