fbpx

FIRESTONE 175 60 R15

ROADHAWK

175/60-R15

Тежински индекс: 81

Брзински индекс: V

C

A

70dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Патнички
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 175 / 60 - R15
Тежински индекс: 81
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 70