fbpx

FIRESTONE 165 70 R14

VANHAWK 2 WINTER

165/70-R14

Тежински индекс: 89

Брзински индекс: R

Побарај понуда

Новата генерација зимски пневматици за лекотоварни возила, FIRESTONE VANHAWK 2 WINTER, се карактеризираат со исклучителни издржливост, моќност, перформанси и безбедност во зимски услови.

Категорија: Комби
Модел: VANHAWK 2 WINTER
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 165 / 70 - R14
Тежински индекс: 89
Брзински индекс: R
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.