fbpx

FIRESTONE 165 70 R14

MULTISEASON 2

165/70-R14

Тежински индекс: 85

Брзински индекс: T

C

B

71dB

Побарај понуда

Новата генерација целосезонски пневматици на FIRESTONE, MULTISEASON 2, со подобрени карактерискики при сопирање на мокро и суво, како и подобрена издржливост, овозможуваат одлична контрола на возилото без разлика на годишното време.

Категорија: Патнички
Модел: MULTISEASON 2
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 165 / 70 - R14
Тежински индекс: 85
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 71