fbpx

FIRESTONE 165 70 R13

WINTERHAWK

165/70-R13

Тежински индекс: 79

Брзински индекс: T

Побарај понуда

WINTERHAWK зимските пневматици, од FIRESTONE, се карактеризираат со одлични перформанси во безбедноста и издржливоста, како и со одлично управување во зимски услови.

Категорија: Патнички
Модел: WINTERHAWK
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 165 / 70 - R13
Тежински индекс: 79
Брзински индекс: T
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.