fbpx

FIRESTONE 165 65 R14

WINTERHAWK 3

165/65-R14

Тежински индекс: 79

Брзински индекс: T

C

E

71dB

Побарај понуда

Освојте ја зимата со одличните WINTERHAWK 3 зимски пневматици од FIRESTONE. Најновата ламеларна технологија овозможува огромно подобрување во перформансите, безбедноста и издржливоста. WINTERHAWK 3 има одлични карактеристики при управување во зимски услови како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: WINTERHAWK 3
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 165 / 65 - R14
Тежински индекс: 79
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: E
Бучава: 71