fbpx

FIRESTONE 155 80 R13

MULTISEASON 2

155/80-R13

Тежински индекс: 83

Брзински индекс: T

E

C

71dB

Побарај понуда

Новата генерација целосезонски пневматици на FIRESTONE, MULTISEASON 2, со подобрени карактерискики при сопирање на мокро и суво, како и подобрена издржливост, овозможуваат одлична контрола на возилото без разлика на годишното време.

Категорија: Патнички
Модел: MULTISEASON 2
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 155 / 80 - R13
Тежински индекс: 83
Брзински индекс: T
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 71