fbpx

FIRESTONE 155 80 R13

MULTIHAWK 2

155/80-R13

Тежински индекс: 79

Брзински индекс: T

E

C

69dB

Побарај понуда

FIRESTONE MULTIHAWK 2 е удобен, лесен за управување и исклучително тивок пневматик наменет за управување при најразлични услови.

Категорија: Патнички
Модел: MULTIHAWK 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 155 / 80 - R13
Тежински индекс: 79
Брзински индекс: T
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 69