fbpx

FIRESTONE 155 65 R14

MULTISEASON 2

155/65-R14

Тежински индекс: 79

Брзински индекс: T

E

B

71dB

Побарај понуда

Новата генерација целосезонски пневматици на FIRESTONE, MULTISEASON 2, со подобрени карактерискики при сопирање на мокро и суво, како и подобрена издржливост, овозможуваат одлична контрола на возилото без разлика на годишното време.

Категорија: Патнички
Модел: MULTISEASON 2
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 155 / 65 - R14
Тежински индекс: 79
Брзински индекс: T
Потрошувачка: E
Аквапланинг: B
Бучава: 71