fbpx

DAYTON 245 40 R18

TOURING 2

245/40-R18

Тежински индекс: 97

Брзински индекс: Y

C

B

72dB

Побарај понуда

DAYTON TOURING 2, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Патнички
Модел: TOURING 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 245 / 40 - R18
Тежински индекс: 97
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72