fbpx

DAYTON 235 65 R16

VAN WINTER

235/65-R16

Тежински индекс: 115/113

Брзински индекс: R

E

C

73dB

Побарај понуда

DAYTON VAN WINTER, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на зимските пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Комби
Модел: VAN WINTER
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 235 / 65 - R16
Тежински индекс: 115/113
Брзински индекс: R
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 73