fbpx

DAYTON 225 70 R15

VAN WINTER

225/70-R15

Тежински индекс: 112/110

Брзински индекс: R

E

C

73dB

Побарај понуда

DAYTON VAN WINTER, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на зимските пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Комби
Модел: VAN WINTER
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 225 / 70 - R15
Тежински индекс: 112/110
Брзински индекс: R
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 73