fbpx

DAYTON 225 65 R16

VAN

225/65-R16

Тежински индекс: 112

Брзински индекс: R

C

B

71dB

Побарај понуда

DAYTON VAN, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Комби
Модел: VAN
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 225 / 65 - R16
Тежински индекс: 112
Брзински индекс: R
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 71