fbpx

DAYTON 225 55 R16

DW510 EVO

225/55-R16

Тежински индекс: 95

Брзински индекс: H

F

C

72dB

Побарај понуда

DAYTON DW510EVO, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на зимските пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Патнички
Модел: DW510 EVO
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 225 / 55 - R16
Тежински индекс: 95
Брзински индекс: H
Потрошувачка: F
Аквапланинг: C
Бучава: 72