fbpx

DAYTON 225 45 R17

TOURING 2

225/45-R17

Тежински индекс: 91

Брзински индекс: Y

E

B

71dB

Побарај понуда

DAYTON TOURING 2, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Патнички
Модел: TOURING 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 225 / 45 - R17
Тежински индекс: 91
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: E
Аквапланинг: B
Бучава: 71