fbpx

DAYTON 215 70 R15

VAN

215/70-R15

Тежински индекс: 109

Брзински индекс: S

C

B

71dB

Побарај понуда

DAYTON VAN, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Комби
Модел: VAN
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 215 / 70 - R15
Тежински индекс: 109
Брзински индекс: S
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 71