fbpx

DAYTON 215 60 R16

TOURING 2

215/60-R16

Тежински индекс: 99

Брзински индекс: H

C

B

72dB

Побарај понуда

DAYTON TOURING 2, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Патнички
Модел: TOURING 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 215 / 60 - R16
Тежински индекс: 99
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72