fbpx

DAYTON 215 55 R16

TOURING 2

215/55-R16

Тежински индекс: 97

Брзински индекс: W

C

B

72dB

Побарај понуда

DAYTON TOURING 2, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Патнички
Модел: TOURING 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 215 / 55 - R16
Тежински индекс: 97
Брзински индекс: W
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72