fbpx

DAYTON 205 45 R16

TOURING 2

205/45-R16

Тежински индекс: 87

Брзински индекс: W

E

B

72dB

Побарај понуда

DAYTON TOURING 2, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Патнички
Модел: TOURING 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 205 / 45 - R16
Тежински индекс: 87
Брзински индекс: W
Потрошувачка: E
Аквапланинг: B
Бучава: 72