fbpx

DAYTON 195 82 R14

VAN WINTER

195/82-R14

Тежински индекс: 106/104

Брзински индекс: R

E

C

73dB

Побарај понуда

DAYTON VAN WINTER, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на зимските пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Комби
Модел: VAN WINTER
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 195 / 82 - R14
Тежински индекс: 106/104
Брзински индекс: R
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 73