fbpx

DAYTON 195 80 R14

VAN

195/80-R14

Тежински индекс: 106

Брзински индекс: R

E

B

71dB

Побарај понуда

DAYTON VAN, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Комби
Модел: VAN
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 195 / 80 - R14
Тежински индекс: 106
Брзински индекс: R
Потрошувачка: E
Аквапланинг: B
Бучава: 71