fbpx

DAYTON 195 65 R15

TOURING 2

195/65-R15

Тежински индекс: 91

Брзински индекс: H

C

B

71dB

Побарај понуда

DAYTON TOURING 2, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Патнички
Модел: TOURING 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 195 / 65 - R15
Тежински индекс: 91
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 71