fbpx

DAYTON 195 60 R16

VAN WINTER

195/60-R16

Тежински индекс: 99/97

Брзински индекс: T

E

C

73dB

Побарај понуда

DAYTON VAN WINTER, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на зимските пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Комби
Модел: VAN WINTER
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 195 / 60 - R16
Тежински индекс: 99/97
Брзински индекс: T
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 73