fbpx

DAYTON 195 55 R16

TOURING 2

195/55-R16

Тежински индекс: 87

Брзински индекс: V

C

B

70dB

Побарај понуда

DAYTON TOURING 2, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Патнички
Модел: TOURING 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 195 / 55 - R16
Тежински индекс: 87
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 70