fbpx

DAYTON 185 65 R14

DW510 EVO

185/65-R14

Тежински индекс: 86

Брзински индекс: T

F

C

71dB

Побарај понуда

DAYTON DW510EVO, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на зимските пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Патнички
Модел: DW510 EVO
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 185 / 65 - R14
Тежински индекс: 86
Брзински индекс: T
Потрошувачка: F
Аквапланинг: C
Бучава: 71