fbpx

DAYTON 185 60 R14

TOURING 2

185/60-R14

Тежински индекс: 82

Брзински индекс: H

E

B

70dB

Побарај понуда

DAYTON TOURING 2, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Патнички
Модел: TOURING 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 185 / 60 - R14
Тежински индекс: 82
Брзински индекс: H
Потрошувачка: E
Аквапланинг: B
Бучава: 70