fbpx

DAYTON 185 55 R15

TOURING 2

185/55-R15

Тежински индекс: 82

Брзински индекс: V

E

B

70dB

Побарај понуда

DAYTON TOURING 2, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Патнички
Модел: TOURING 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 185 / 55 - R15
Тежински индекс: 82
Брзински индекс: V
Потрошувачка: E
Аквапланинг: B
Бучава: 70