fbpx

DAYTON 165 80 R13

TOURING 2

165/80-R13

Тежински индекс: 83

Брзински индекс: T

E

B

70dB

Побарај понуда

DAYTON TOURING 2, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Патнички
Модел: TOURING 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 165 / 80 - R13
Тежински индекс: 83
Брзински индекс: T
Потрошувачка: E
Аквапланинг: B
Бучава: 70