fbpx

DAYTON 165 70 R14

VAN

165/70-R14

Тежински индекс: 89

Брзински индекс: R

C

B

71dB

Побарај понуда

DAYTON VAN, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Комби
Модел: VAN
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 165 / 70 - R14
Тежински индекс: 89
Брзински индекс: R
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 71