fbpx

DAYTON 165 65 R14

TOURING 2

165/65-R14

Тежински индекс: 79

Брзински индекс: T

E

C

70dB

Побарај понуда

DAYTON TOURING 2, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Патнички
Модел: TOURING 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 165 / 65 - R14
Тежински индекс: 79
Брзински индекс: T
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 70