fbpx

DAYTON 155 65 R13

DW510 EVO

155/65-R13

Тежински индекс: 73

Брзински индекс: T

Побарај понуда

DAYTON DW510EVO, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на зимските пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Патнички
Модел: DW510 EVO
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 155 / 65 - R13
Тежински индекс: 73
Брзински индекс: T
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.