fbpx

DAYTON 155 65 R13

TOURING 2

155/65-R13

Тежински индекс: 73

Брзински индекс: T

E

C

70dB

Побарај понуда

DAYTON TOURING 2, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Категорија: Патнички
Модел: TOURING 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: DAYTON
Ширина: 155 / 65 - R13
Тежински индекс: 73
Брзински индекс: T
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 70