fbpx

BRIDGESTONE POTENZA SPORT

POTENZA SPORT

275/45-R20

Тежински индекс: 110

Брзински индекс: Y

C

A

73dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA SPORT е пневматик со високи перформанси кој овозможува да го искористите сиот потенцијал на вашето возило и да патувате со потполна контрола.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: POTENZA SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 275 / 45 - R20
Тежински индекс: 110
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 73