fbpx

BRIDGESTONE POTENZA SPORT

POTENZA SPORT

265/45-R20

Тежински индекс: 108

Брзински индекс: Y

dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA SPORT е пневматик со високи перформанси кој овозможува да го искористите сиот потенцијал на вашето возило и да патувате со потполна контрола.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: POTENZA SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 265 / 45 - R20
Тежински индекс: 108
Брзински индекс: Y
Потрошувачка:
Аквапланинг:
Бучава: