fbpx

BRIDGESTONE POTENZA SPORT

POTENZA SPORT

265/45-R18

Тежински индекс: 101

Брзински индекс: Y

E

A

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA SPORT е пневматик со високи перформанси кој овозможува да го искористите сиот потенцијал на вашето возило и да патувате со потполна контрола.

Категорија: Патнички
Модел: POTENZA SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 265 / 45 - R18
Тежински индекс: 101
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: E
Аквапланинг: A
Бучава: 71