fbpx

BRIDGESTONE POTENZA SPORT

POTENZA SPORT

255/45-R19

Тежински индекс: 104

Брзински индекс: Y

C

A

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA SPORT е пневматик со високи перформанси кој овозможува да го искористите сиот потенцијал на вашето возило и да патувате со потполна контрола.

Категорија: Патнички
Модел: POTENZA SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 45 - R19
Тежински индекс: 104
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 72