fbpx

BRIDGESTONE POTENZA SPORT

POTENZA SPORT

245/30-R20

Тежински индекс: 95

Брзински индекс: Y

E

A

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA SPORT е пневматик со високи перформанси кој овозможува да го искористите сиот потенцијал на вашето возило и да патувате со потполна контрола.

Категорија: Патнички
Модел: POTENZA SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 245 / 30 - R20
Тежински индекс: 95
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: E
Аквапланинг: A
Бучава: 72