fbpx

BRIDGESTONE POTENZA SPORT

POTENZA SPORT

295/30-R20

Тежински индекс: 101

Брзински индекс: Y

C

A

73dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA SPORT е пневматик со високи перформанси кој овозможува да го искористите сиот потенцијал на вашето возило и да патувате со потполна контрола.

Категорија: Патнички
Модел: POTENZA SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 295 / 30 - R20
Тежински индекс: 101
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 73