fbpx

BRIDGESTONE POTENZA SPORT

POTENZA SPORT

225/35-R18

Тежински индекс: 87

Брзински индекс: Y

dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA SPORT е пневматик со високи перформанси кој овозможува да го искористите сиот потенцијал на вашето возило и да патувате со потполна контрола.

Категорија: Патнички
Модел: POTENZA SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 35 - R18
Тежински индекс: 87
Брзински индекс: Y
Потрошувачка:
Аквапланинг:
Бучава: