fbpx

BRIDGESTONE 295 35 R21

TURANZA T005

295/35-R21

Тежински индекс: 107

Брзински индекс: Y

B

A

73dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 295 / 35 - R21
Тежински индекс: 107
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: B
Аквапланинг: A
Бучава: 73