fbpx

BRIDGESTONE 285 45 R19

DUELER H/P SPORT

285/45-R19

Тежински индекс: 107

Брзински индекс: W

E

B

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE DUELER H/P SPORT е SUV пневматик наменет за прецизно управување, водечки модел, во својата класа, за перформанси на мокро и удобност.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DUELER H/P SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 285 / 45 - R19
Тежински индекс: 107
Брзински индекс: W
Потрошувачка: E
Аквапланинг: B
Бучава: 72