fbpx

BRIDGESTONE 275 40 R19

BLIZZAK LM005

275/40-R19

Тежински индекс: 105

Брзински индекс: W

C

A

73dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 275 / 40 - R19
Тежински индекс: 105
Брзински индекс: W
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 73
http://wp.havenfysio.nl/index.php/dates-attraction/facebook-meet-local-singles-new-zealand-dating-sites-100-free/