fbpx

BRIDGESTONE 275 35 R20

POTENZA S001

275/35-R20

Тежински индекс: 102

Брзински индекс: Y

E

C

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA S001 е пневматик со ултра високи перформанси, кој овозможува да го откриете полниот потенцијал на вашето возило со загарантирана удобност и безбедност. Напредниот асиметричен дизајн на нагазната површина овозможува извонредни спортски перформанси како на мокро така и на суво. Super Slant шарата овозможува брзо одстранување на водата и голема влечна способност и стабилност на мокро.

Категорија: Патнички
Модел: POTENZA S001
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 275 / 35 - R20
Тежински индекс: 102
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 72