fbpx

BRIDGESTONE 265 60 R18

BLIZZAK LM005

265/60-R18

Тежински индекс: 114

Брзински индекс: H

B

A

73dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 265 / 60 - R18
Тежински индекс: 114
Брзински индекс: H
Потрошувачка: B
Аквапланинг: A
Бучава: 73